بسم اللهِ الرَّحمن الرَّحیم

19 خرداد 1388

خبر رسید که علی [ع] در محراب مسجد کوفه در خون خویش غلطیده است. مردم می‌گفتند:«عجب! مگر علی نماز می‌خواند؟» به راستی چه اتفاقی افتاده بود که امیر المؤمنین (ع) این گونه غریب و مظلوم گشته بود؟

حضرت علی(ع) با فردی دنیاطلب به نام معاویه روبه‌رو بود که اهل فسق و دروغ و دغل‌بازی بود. با دروغ و تهمت و جوسازی آنچنان فضا را علیه مولا ساخته بودند و حضرت را ترور شخصیت کرده بودند، که پس از شهادت ایشان جماعت می‌پرسیدند:«مگر علی[ع] نماز می‌خواند؟» حضرت امیر(ع) در خطبه 198 می‌فرمایند:«والله ما معاویةُ بأدهی منّی، و لکنّه یغدرُ و یفجر، و لو لا کراهیةُ الغدر لکنت مِن ادهَی النّاس ...». «به خدا قسم معاویه از من زیرک‌تر نیست. ولی او دغل‌باز و فاسق است و اگر نبود که خدای تبارک و تعالی دغل‌بازی را دشمن می‌دارد، آن وقت می‌دیدید که زرنگ‌ترین مردم دنیا علی است ... .» البته در آن زمان جهل مردم هم مزید بر علت بود. به عنوان مثال یک بار معاویه در شام روز چهارشنبه نماز جمعه خواند و کسی اعتراض نکرد. معاویه به نماینده‌ی جضرت امیر(ع) گفت:«برو به علی[ع] بگو با صدهزار شمشیرزن به جنگ تو می‌آیم که تفاوت چهارشنبه با جمعه را نمی‌دانند.»

همواره در طول تاریخ جریان دنیاطلب در برابر مظاهر تقوا و عدالت به تخریب و افترا و توهین و در یک کلام به ترور شخصیت روی آورده‌اند. در انقلاب اسلامی ما نیز از همان اوایل پیروزی، دشمنان خارجی و منافقین داخلی، تروز شخصیت بزرگان انقلاب را در دستور کار قرار داد. برای شهید بهشتی آن همه شایعه ساختند که حضرت امام(ره) لقب مظلوم را به شهید بهشتی دادند. الگوی مدیریتی دکتر احمدی نژاد، یعنی شهید رجایی نیز توسط جریان نفاق در اوج حملات ترور روانی و شخصیتی قرار گرفت.

جریان نفاق و دنیاطلب از تحقق عدالت وحشت دارد. مافیا عادت کرده است برتر باشد، حریم کاذب داشته باشد، منافع خود را به منافع نظام گره بزند، هر صدای مخالفی را خفه کند و امواج احساسات عوام را به نفع خود مصادره کند. جریان مافیا همه را نوچه‌ی سیاست‌های انحصار طبانه‌ی خود می‌خواهد. این چنین است که ندای حق و عدالت دکتر احمدی نژاد به مذاق مافیا خوش نمی‌آید و به ترور شخصیت روی می‌آورد. کمیته‌ی ایکس انواع محتوای تخریب را تولید و میلیونی در سطح جامعه توزیع می‌کند. دولتی را که مردم در تلاش و خدمتش شک ندارند با انواع دروغ‌های بزرگ و تهمت‌های ناروا می‌نوازند. دولتی را که رهبر معظم انقلاب بارها خدمات آن و شجاعت رئیس جمهورش را در عرصه‌ی سیاست خارجی ستوده است، به ذلت، دروغ‌گویی و آمارسازی متهم می‌کنند. مشاور سیه‌روی اصلاحات به میرحسن موسوی اعلام می‌کند:«آن قدر بگو احمدی نژاد دروغ‌گو است که اگر گفت ماست سفید است مردم باور نکنند.»

به حوادث تاریخی که نگاه می‌کنیم شاید نگران شویم، چرا که بارها در تاریخ ثبت شده است که ترور شخصیت با موفقیت همراه شده است و مردم زمانی از خواب بیدار شده‌اند که پشیمانی سودی نداشته است. اما نگاهی به شعور سیاسی مردم و تصمیمی که برای رأی به خادم جمهور، دکتر احمدی نزاد گرفته‌اند، ما را به این باور می‌رسانند که مردم ما اهل کوفه نیستند، علی زمان تنها نمی‌ماند و اشاراتی که به کاندیدای اصلح داشتند، در نظر مردم فهیم و انقلابی ما هست و اگر چه رقیب به ترور شخصیت روی آورده، اما موفق نخواهد شد و مردم، خادم خود (دکتر محمود احمدی نژاد) را به مافیای ثروت و قدرت ترجیح می‌دهند.