بسم اللهِ الرَّحمن الرَّحیم

30 آذر 1389

اشاره: دو یادداشت قدیمی این وبلاگ (بدون اشاره به نام سایت) در مورد سایتی بوده که اخیراً فیلتر شده است. در این رابطه این یادداشت و لینک‌های مرتبط را مطالعه بفرمایید.

  

 

بنیان وطن فروشی بر باد است!   

 

  

این تصویر حذف شده است 

بنا به درخواست یک نفر که خود را معرفی نکرده عکس این یادداشت که یکی از عکس‌های مندرج در بیتکده بود برداشته شد. همین یک عکس نیز برای مخاطبین مسلمان وطنمان قابل تحمل نبود، حالا ببینید بیتکده چه لجنی بوده است!

    

یک - اخیراً یک سایت شبه هنری به نام «بیتکده» فیلتر شده است. این انجمن با قرار دادن فیلم‌ها و مجموعه‌های مشکل دار خارجی و مشخصاً امریکایی، اسباب تهاجم نرم دشمنان این آب و خاک را فراهم کرده بودند. همچنین فیدها، یادداشت‌ها و نظرات مندرج در این انجمن، در مقابله با ارزش‌های اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی بود. این جانب پیشتر در این وبلاگ، بدون ذکر نام، دو یادداشت در مورد انجمن بیتکده نوشته بودم که شرح ماجرا در همین یادداشت خواهد آمد.

  

 

دو - اکنون این سایت فیلتر شده است، اما مسئولین سایت احضار نشده‌اند. متأسفانه در اجرای قوانین این ضعف وجود دارد که سایت فیلتر می‌شود، ولی متهمین - مگر در موارد خاص – به دادگاه احضار نمی‌شوند تا پاسخ گوی اعمال مغایر قانون خود باشند. این جای تأسف دارد که حسین قدیانی بلافاصله بعد از فیلتر شدن(!)، به دادگاه احضار می‌شود و حتی رئیس محترم قوه قضائیه در نشست خبری در مورد او صحبت می‌کند، اما مفسدین اینترنتی نه تنها احضار نمی‌شوند، بلکه آزادانه به لجن پراکنی مشغول می‌شوند و در صدد انجام اعمال ضدقانونی بعدی برمی‌آیند. امید است همچنان که قوه قضائیه خیلی دیر به ضرورت بررسی عمل کرد سایت‌های شبه هنری آگاه شد، در آینده‌ای نزدیک به این نتیجه برسد که متهمین این سایت‌ها نیز باید دستگیر شوند، مورد مؤاخذه قرار گیرند و به سزای اعمالشان برسند.

  

   

سه - یکی از دست اندرکاران سایت به نوعی کنایه آمیز، تلویحاً امیر عباس را مقصر فیلتر بیتکده دانسته است. ماجرا این است که این جانب به عنوان یک معلم و نظر به رشته فعالیت، برای دانلود هفته به هفته اپیزودهای سریال لاست به آن انجمن مراجعه می‌کردم، تا اینکه یک هفته لاست پخش نشده بود و بنده یک یادداشت نوشتم که «برای چه لاست را می‌بینیم؟» در ادامه بنا به سؤالات و نظرات مطرح شده که اغلب با توهین‌های ناجوان‌مردانه همراه بود، کاملاً محترمانه و منطقی پاسخ می‌گفتم. در برابر پاسخ‌های منطقی و محکوم شدن عوامل انجمن در بحث، محدودیت‌های نامحسوس برای دست‌رسی این جانب صورت گرفت. دست آخر پس از چندین کامنت از طرف اهالی بیتکده که توأم با توهین‌های ناجوان‌مردانه بود، مدیر انجمن فقط اجازه‌ی ارسال یک پاسخ را به این جانب داد و جالب اینکه قبل از ارسال همان یک پاسخ، دست‌رسی این جانب به کلی مسدود شد!!! نکته مهم اینکه توهین‌های سخیف ایشان که جنبه‌های شخصیتی اهالی بیتکده را به نمایش می‌گذاشت، نه فقط متوجه بنده، بلکه متوجه اعتقادات دینی، نظام مقدس جمهوری اسلامی و نهادهای این مرز و بوم بود که می‌شد ماهیت پشت پرده انجمن بیتکده را کشف کرد. بنده در همان زمان به مسئولین سایت گفتم که به مسئولین فیلترینگ جمهوری اسلامی، تخلفات شما را گزارش می‌کنم که باز هم مورد توهین و تهدید حضرات قرار گرفتم و البته نظام نیز از این فحاشی‌ها در امان نبود.

  

 

چهار - وقتی از روی کم‌ظرفیتی و فضای ناعادلانه بیتکده، دست‌رسی‌ام را قطع کردند، دو یادداشت در نامحرمانه قرار دادم و بدون اسم بردن از سایت بیتکده، مسائل را شرح دادم. پس از آن حس کردم که به تکلیف خود عمل کرده‌ام و بحث گزارش را پی‌گیری نکردم. شب گذشته کامنتی سراسر توهین نسبت به مسئولین، به نامحرمانه رسیده و از فیلتر شدن انجمن بیتکده در دو هفته گذشته خبر داد. این جانب از دریافت خبر بسیار خوش حال شدم، بیشتر به این دلیل که مسئولین به درایت رسیده‌اند و در پروسه‌ی فیلترینگ، به سایت‌های شبه هنری نیز می‌پردازند، یعنی سایت‌هایی که در پوشش هنر (از نوع امریکایی) به هتاکی و اقدامات ضدفرهنگی، ضد مردمی، ضد دینی و ضد نظام می‌پردازند نیز در دایره‌ی اقدامات بازدارنده قرار می‌گیرند. سخن پایانی بنده این است که اگر چه ارسال کننده‌ی کامنت، خوش حالی این جانب را به درستی پیش بینی کرده بود، ولی تأکید می‌کنم فیلتر شدن این سایت (انجمن بیتکده) ربطی به این جانب ندارد و امیر عباس در آن نقشی نداشته است.

دعا بفرمایید.

  

 

لینک‌های مرتبط:

برای چه لاست را می‏بینیم؟ [لینک]

از کوزه همان برون تراود که در اوست [لینک]